DJ GadjoDJ GadjoDJ GadjoDJ GadjoDJ GadjoDJ GadjoDJ GadjoDJ Gadjo
 

Gadjo.cz

DJ GADJO.CZ  – nejlepší antidepresívum na trhu!
( festival Miš Maš 2012 )

Atmosféra balkánské svatby, narozeninová pitka Fridy Kahlo nebo střelený karneval v Riu. Tančírna plná world n bassu, reggae, gypsy latin jazzu, rock n roll tetování nebo electroswingu. Tím vším je večer djského projektu GADJO.CZ. ,,Žánrová drzost a hudba s duší ” : napsal o Gadjo.cz vystoupení slovenský hudební festival Pohoda.
Pravidelná účast celé řady hostujících členů : Mária Biháriho, Michaely Yazz Sládečkové, El Checa, Samuela Rodrigéze je to co činí z jejich večerů okouzlující hudební dobrodružství . Kýč jako bitch! Autorem projektu je radio 1 selektor Martin Juráček známý hlavně z radio 1 vysílání world music relace Všechny hudby světa a dávných hudebních spoluprací s Karlem Krylem nebo Věrou Bílou. Podobu a atmosféru některých večerů formoval v posledních letech svým vkusem jeho syn Mikuláš Juráček. Součásti kdysi striktně sólového projektu se tak stalo i pořádání jedinečných výstav a instalací, silných tanečních představení, jiných večerů poezie nebo netradičních happeningů.

Parket plný vášní a spontánní, čisté radosti z hudby!
( festival Sofia Design Week 2013 ) 

MARTIN JURÁČEK – hyperaktivní člen veliké rodiny djů pražského Radia 1 od svého prvního hraní na romácké svatbě Oláhových v roce 1998 vystoupil na mnoha festivalech : manchesterském Eurocultured, londýnském Big Chill, berlínském Karneval Der Kulturen nebo bulharském Sofia Design Week 2013. S velikou radostí vystoupil na společných večerech s Parov Stelar Band, Caravane Palace, Gotan Project, N.O.H.A., Balanescu Quartet, Manu Chao, Goran Bregovič, Spanish Harlem Orchestra, Susana Baca, Balkan Beat Box, Gabin, JazzSteppa, Pjatnica, Gogol Bordelo, Mahala Rai Banda, Slonovski Bal, Fanfare Ciocarlia, Besh O Drom, Taraf De Haiduks, Parno Graszt, Natacha Atlas, Kocani Orkestar, Klezmatics, Skatalites, Panteon Rococo, Kultur Shock, Skalariak, Yellow Umbrela, Zuco 103, Da Cruz, Delinquent Habits, Cypress Hill, Karamelo Santo, Anima Sound System, Over Proof Sound System, The Vibronics, The Rootsman, Irie Revoltes, Erik Trufaz, Zion Train, Baobab Orchestra, Habib Koite, Konono No.1, Mexican Institut Of Sound, Shantel a řadou dalších hvězd world music a menšinových žánrů populární hudby.

Ten chlap je anděl rohatý. Svým temperamentem by probudil i mrtvolu. Celý hřbitov. 
( Ivan Martin Jirous v Paláci Akropolis 2003 )

Učinkoval v Londýně, Sofii, Berlíně, Paříži, Salzburku, Manchestru, Budapešti, Vídni, Liverpoolu, Madridu, Belfastě a jiných pěkných městech. Pár let bydlel na malém ostrově Isle Of Man nebo irském přístavu Dublin. V květnu 2012 opět zakotvil v milované Praze, kde se opět pravidelně objevuje v programech zavedených klubů : Palác Akropolis, Cross Club, Chapeau Rouge. Poslední dva roky rovněž učinkuje na divadelní lodi bratří Formanů – lodi Tajemství nebo na Nové Scéně Národního divadla.

Vystupoval buď sám nebo mnohem raději v doprovodu jamujících přátel z řad hudebníků, tanečnic, hereček, vjs, básníků a dalších performerů – Mário Bihári, František Tomášek -F.T.A., Joe Harper, Michaela Sládečková, El Checho…v minulosti Šimon Ornest, Martin Černý, Pepino B, Jan Ferenc, Vojta Lavička, Etien Michael, Pohřební kapela, Astor Mieriwski, Slonovski Bal a další umělci. V čechách opakovaně vystoupil na mnoha filmových a divadelních festivalech. Ve spolupráci s animátory volného času Vězeňské služby České republiky několikrát vystoupil v nápravně výchovných zařízeních. Často vystupoval v charitativních programech neziskových organizací : Člověk v tísni,  Amnesty International, Greenpeace, Auto – Mat nebo Nedejte se. V minulosti také učinkoval  v komerčních programech pro Erste Bank, Pilsner Urquel, Becherovku, sportovní značku Adidas nebo na letní Fanta Bamboocha Tour 2004 . V roce 2012 – 2013 vystupoval v promo kampani na nealkoholický nápoj Club Mate.

I přes všechny “jakoby úspěchy“ pořád miluje veselice a večírky v hustých barech na stojáka nebo atmosféru rodinných pitek na svatbách, křtinách či zabijačkách. Co také očekávat od obdivovatele prastarých Killing Joke, Dead Kennedys, Mano Negra, Lee Scratch Perryho, Vladimíra Vysockého, Louise Armstronga, Velvet Underground nebo dnešních Buraka Som Sistema, Amon Tobin, Bonobo, Beats Antik nebo JazzSteppa…

Miluje když ráno slyší kokrhání kohoutů, bim – bam kostelních zvonů, praskání ohně a jinou obyčejnou nádheru. Taky má rád dunění metra nebo znělku ze Star Wars!

Své dj – jméno dostal gadjo.cz v roce 1998, když hrál na divoké romácké svatbě Eriky a Ervína Charvátových v pražském Karlíně. Tenkrát ho tancující romáci pojmenovali náš gádjo. Od roku 2001 Charvátovi šťastně žijí v kanadském Torontu. Provozují malou úklidovou firmu a z rasových důvodů je tam téměř nikdo nebuzeruje. Pokud jste si přečetli tento text pozorně i mezi řádkama musí Vám být jasné, že Martin Juráček jako laskavý abstinent , veselý a svobodomyslný chlap je také zodpovědný antifašista jako bič ! A i když mu život přinesl nejedno neveselé překvapení pořád platí že pro nácky, komanče, rasisty a omezené kámoše nemá mnoho pochopení.